عدم نتیجه گیری مناسب با وجود زدن تست های فراوان

اكثر دانش‌آموزان براي اين‌كه بعد از مطالعه‌ی درس‌ها و مطالب، از كتاب درسي و انواع كمك‌آموزشي برای آزمايش معلومات خود استفاده کنند سعي مي‌كنند نمونه‌سؤالات تستي زيادي را حل کنند تا خودشان را به بهترين حالت و ايده‌آل برسانند؛ غافل از اين‌كه نمي‌دانند براي تثبیت اطلاعات و تسلط بر آموخته‌هاي قبلي خود نبايد بي‌مهابا و بي‌تفكر فقط به تمرين و ممارست بپردازند.

حل نمونه‌سؤالات و پرسش‌هاي چهارگزينه‌اي سال‌هاي قبل و تأليفي زماني مثمر ثمر خواهد بود كه بعد از حل هر سؤال يا حتي عدم توانايي در حل آن سؤال به دنبال نكته و آموخته‌اي از آن سؤال باشيد؛ يعني تلاش کنید راه‌حل سؤال را با دانش قبلي خود مقايسه كرده و براي هر سؤالي كه تمرين كرده‌ايد يك نكته در حد يك جمله براي خود نوشته باشيد، نه اين‌كه بدون دقت در راه‌حل يا حتي نكته‌هاي موجود در سؤال فقط تعداد پرسش‌هاي آن مباحث را به حداكثر برسانيد.

هر نكته‌ی موجود در هر سؤال را در خاطر داشته باشيد و آن را در سؤالات ديگر به كار ببريد. هم‌چنين نكات سؤالات مشابه را به هم ربط دهيد.  مطمئن باشيد دقت و تمركز در پاسخ  سؤالات، شما را پيروز خواهد كرد، نه حل كردن تعداد زياد سؤال.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *